Рекомендації по укладанню натурального каменя 

 

Особливу увагу необхідно приділити технології укладання натурального каменя, як одне з найважливіших правил довговічної експлуатації виробів з піщанику.

В першу чергу слід правильно підготувати основу. Основа може бути з бетону, армованого бетону, утрамбованого щебеня, гран шлаку, асфальту, або будь-який інший будівельний матеріал який має тверду кристалічну решітку і не піддається в процесі експлуатації деформації. Вибір і товщина основи залежить від пересеченності грунту і від подальших експлутационних навантажень на камінь.

Після підготовки і очищення основи від забруднення, необхідно винести відмітки рівня облицювальної поверхні відповідно до проекту. Наступний етап робіт пов'язаний з приготуванням і нанесенням цементно-піщаного розчину, марка якого повинна відповідати М150. До укладання каменя необхідно приступати відразу після нанесення склеювального складу на основу. Це поважно так, як укладання має бути закінчено до початку схоплювання суміші.

Наступний етап - укладання каменя на цементно-піщаний розчин, товщина якого повинна складати 2-3 см. Особливе значення має товщина каменя. Для зон з високою прохідністю застосовують камінь завтовшки 20 мм. Якщо йдеться про об'єкти, де передбачається використовувати важку прибиральну, вантажну і іншу техніку, то товщина каменя має бути не менше 40 мм. Найтонша плитка застосовується для облицювання фасадів і житлових приміщень. Зазвичай її товщина не перевищує 10-20 мм.

Для надійного кріплення "Піщанику" до вертикальної поверхні застосовують армовану сітку діаметром 4-8 мм з кроком 150х150 мм або висвердлюють отвори і встановлюють арматуру 8 мм на відстані 0,5 метра по всій плоскості стіни. Для облицювання фасадів будівель в цілях поліпшення зчеплення каменя з облицювальною поверхнею, необхідно додати в цементно-піщаний розчин "CEREZIT" або будь-який інший будівельний клей, призначений для зовнішніх обробних робіт. Описувана технологія передбачає укладання каменя з втискуванням в шар зчеплення.

Останній етап - затирка швів. Цей етап особливо важливий, коли відбувається укладання тротуарів, мостових і інших дорожніх покриттів. Розшивання між плитами не повинне перевищувати 10 мм. Та, що затирка здійснюється шпателем. В процесі обробки швів на облицювальну поверхню каменя може попасти надлишки розчину. Не рекомендується їх видаляти вологою ганчиркою, оскільки відбувається втирання свіжого розчину в структуру піщанику, унаслідок чого, після схоплювання відмити плями дуже складно. Для того, що б уникнути появи цементних плям на камені, дати час підсохнути розчину на 50%, потім зняти шпателем залишки суміші і протерти сухою ганчиркою. Після повного застигання ретельно змести облицювальне покриття, і змити проточною водою. У асортименті продукції, що випускається, присутні вироби, які виробляються з високою точністю обробки.Це підвищує технологічність обробних робіт і дозволяє застосовувати "безшовне" облицювання будь-яких поверхонь. Правильний вибір матеріалу, грамотне укладання, виконання рекомендацій по експлуатації - дотримання всіх цих умов необхідне для того, щоб облицювання з натурального каменя "Піщанику" було дійсно ефектним, привабливим і вічним.


Украинская Баннерная Сеть